Veszélyben a pénzed, ha ilyen PIN-kódot használsz

pin kód visszafelé bankautomatába
Olvasási idő kb. 2 perc

Érdemes minél nehezebben kitalálható számsort megadni PIN-kódként, hogy a visszaélésekkel kapcsolatos veszélyeket megelőzzük.

A bűnözők ugyanis leggyakrabban a könnyen kitalálható PIN-kódokat törik fel. Első helyen az „1234” áll – derül ki az Australian Broadcasting Corporation nemrégiben közzétett elemzéséből, írja a Világgazdaság.

A PIN-kódot, azaz a négyjegyű számsort általában mobiltelefonok bekapcsolásakor és bankkártyák használatakor alkalmazzunk. Mivel számos más jelszót és egyéb kódokat is fejben kell tartani, sokan hajlamosak ugyanazt használni mindenhol, ahol csak lehet. Ez azonban biztonsági kockázatot jelent, mivel a telefon elvesztése vagy ellopása esetén így feloldható lehet a készülék, ezáltal egy illetéktelen személy rögtön hozzá is férhet a rajta tárolt adatokhoz. Ha nincs szerencsénk, akkor akár a bankkártyánkon lévő pénzhez is. 

Listázták az 50 legveszélyesebb PIN-kódot
Listázták az 50 legveszélyesebb PIN-kódotIndex

Az egyszerűen kitalálható PIN-kódok veszélyesek

Az Australian Broadcasting Corporation nemrégiben közzétett elemzéséről a CNBC számolt be. A vizsgálat során 320 millió PIN-kódot és jelszót elemzett, hogy kiderítse, melyek a leggyakoribbak. Az eredmény szerint a már említett 1234 mellett az 50, leggyakrabban feltört PIN-kód közül

harminc 19-cel vagy 20-szal kezdődik, ami születési évet jelezhet. 

Ezeket megfejteni nem nehéz, ha valaki akár a Facebookon egyszer is posztolta, hány éves. De az 1111 és a 0000 is a gyakran feltört négyjegyű kódok közé tartozik, akárcsak az 1212, 1324, vagy az ismétlődő számsorok, például a 2222 vagy a 4444.

A legjobb azonosítási mód a biometrikus

Az Identity Theft Resource Center adatai szerint tavaly világszerte több mint 1,3 milliárd embert érintettek jelszavakkal kapcsolatos incidensek. Az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság ezért azt javasolja az embereknek, hogy lehetőleg legalább hatjegyű PIN-kódot használjanak, vagy a további biztonság érdekében térjenek át a biometrikus azonosításra, például ujjlenyomat- vagy arcolvasó technológiára. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek