Jeremiah Fowler adathalászat-specialista bukkant arra a nyílt Elastic-adatbázisra, amely 47 GByte mennyiségű adatban tárolt 185 millió bejelentkezési adatot, számol be az Index.
A szakértő azt állítja, általában rá szokott jönni bizonyos jelekből és adatokból, hogy ki gyűjtötte egybe a jelszavak tömkelegét, ez az eset azonban annyiban meglepő volt számára, hogy semmi nyomát nem találta az összeállító kilétének.

Abból ugyanakkor, hogy ekkora mennyiségben gyűltek össze az adatok, arra következtet, hogy célzott tevékenység eredménye a veszélyes adatbázis.
Fowler úgy fogalmazott: ez az adatbázis a legdurvább dolog, amit eddigi tevékenysége során látott, a kiberbűnözők megtestesült álma.
Tippje szerint vagy olyan szakemberek gyűjthették össze az adatokat, akik kiberbűnözéssel foglalkoznak, vagy adatlopó alkalmazással megszerzett tartalomról van szó.
Ilyen jelszavak váltak nyilvánossá
A következő platformokra való belépésre feljogosító adatokat találtak:
- Roblox
- Microsoft
- Netflix
- Paypal
- Amazon
- Nintendo
- Apple
- Snapchat
- Spotify
- Twitter.
Ezek mellett banki bejelentkezési adatok, illetve online pénzkezelési felületek jelszavait is megszerezték, kormányzati képviselőktől is.
A World Host Group szerverén tárolt adatbázist azóta elérhetetlenné tették, de a cégcsoport nem adott válaszokat Fowler megkeresésére.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés