A Pénzcentrum egy olvasója tájékoztatta a lapot a csalók legújabb módszeréről. Az ő esetében az adathalászok egy hazai pénzintézet teljes weboldalát lemásolták, így jutottak érzékeny információkhoz.
A lap kiberbiztonsági szakértő nyomán figyelmeztet arra, hogy még mindig ijesztően magas azon ügyfelek száma, akik bedőlnek a csaló banki weboldalaknak. Mivel a módszerek napról napra változnak, a csalók is egyre dörzsöltebbek, a technikai felkészültségük is egyre jobb, érdemes figyelemmel kísérni az aktuális módszereket. A hamis netbankok létrehozásával még a figyelmesebb banki ügyfelek is áldozattá válhatnak.

A netbankos adatokra utaznak a csalók
A csalás áldozatává vált olvasót egy, a saját netbankjához szinte teljes egészében hasonlító felülettel verték át, ahol gyanútlanul megadta adatait, majd arra eszmélt, hogy
több százezer forintot emeltek le a számlájáról.
Mint utólag észrevette, nem a hivatalos netbankba lépett be, a csalók egy olyan weboldalra irányították, mely külső megjelenésében teljesen utánozta az ő webbankját, csak az url volt más. A téves belépés úgy történhetett meg, hogy nem a netbanki url-t ütötte be, hanem csak rákeresett a Google-ben a bankja nevére, ott pedig egy csaló oldal is szerepelt előkelő helyen a fizetett a találatok között. Azonnal megtette a jelzést a pénzintézet felé és a rendőrséget is értesítette. Azt azonban nem értette, hogyan tudták megkerülni a kétfaktoros hitelesítést, vagyis miként szerezték meg a belépéshez szükséges kódot, amelyet a telefonjára kapott.
A lap megkereste az érintett bankot is, ahol arról tájékoztattak, hogy több ízben próbálták már átverni ügyfeleiket a bank nevében, ilyenkor a pénzintézet mindig kezdeményezi a csaló oldal eltávolítását.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés