Így festett az első mobiltelefon 1973-ban: nem véletlenül hívták téglának

mobil-fuggo-1390552614
Olvasási idő kb. 2 perc

Az első mobiltelefont nem tudnád egész nap görgetni, nemcsak azért, mert ekkor még nem lehetett rajta internetezni, hanem mert tartani sem bírtad volna, hiszen egy kilót nyomott.

1973-ban építette meg Martin Cooper – aki akkoriban a Motorola vezető mérnöke volt – az első mobiltelefont, ami egy téglaméretű készülék volt. Az első hívást Manhattanben a járdán állva kezdeményezte, a címzettje az egyik versenytársa volt, akivel a technológia fejlesztéséért vetélkedett. 

Ez volt a világ első mobiltelefonja

Hónapokkal az első hívás előtt a Motorola azon versenyzett a Bell Labs-szel, az AT&T legendás kutatócsoportjával, hogy mobiltelefont építsen. 

Az első hívás, amelyet Cooper intézett, így hangzott:

„Egy mobiltelefonról hívlak, de egy valódi mobiltelefonról – egy személyes, kézi, hordozható mobiltelefonról.”

Az első mobil több mint 1 kilót nyomott, nem véletlenül kapta a tégla becenevet. Az akkumulátora nagyjából 30 percig bírta, ehhez 10 órán át kellett tölteni.

A mobiltelefonok a hétköznapi emberek számára csak egy évtizeddel később váltak elérhetővé. Igazán csak az 1990-es években kezdtek a készülékek szélesebb körben elterjedni, mivel ekkora csökkent jelentősen a mérete, és sokkal felhasználóbarátabb lett.

Az alábbi cikkünkben összeszedtünk néhány hibát, amellyel tönkreteszed a telefonod.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?

Érdekességek