A hegy csendjét először csak egy távoli motorzúgás törte meg, mintha a szél játszott volna különös dallamot a fenyvesek fölött. Aztán egyre közelebbről hallatszott, és mire a síelők felnéztek, már egy mentőhelikopter körözött a pálya felett, helyet keresve a lehetetlennek tűnő leszálláshoz. Pár másodperc, és a rotorok felkavarták a havat, hóviharrá változtatva a lankát – a gép centiméterekre landolt a pályát szegélyező fák ágaitól. Félelmetes? Igen. De még félelmetesebb az a profizmus, amivel ezek a pilóták nap mint nap életet mentenek.
Ezért volt szükség mentőhelikopterre
A drámai pillanatok nem véletlenül játszódtak le. A mentőhelikoptert egy súlyos baleset miatt riasztották az ausztriai Aineck 2000 méter feletti síterepére: egy síelő olyan helyen sérült meg, ahonnan földi úton nem lehetett biztonságosan kimenekíteni. Ilyenkor a hegyimentők és a légi mentés az egyetlen esély.
Valaki esett egy nagyot, és helikopterrel kellett elvinni
– tudta meg a Dívány Petényi Márktól, a Símánia csoport adminisztrátorától.
A sípályákon a helikopteres mentés korántsem ritka. Egy-egy zsúfolt téli hétvégén akár több riasztást is kapnak a hegyimentők. A leggyakoribb esetek: elesések, ütközések, vagy a meredek, nehezen megközelíthető helyeken történt balesetek. Bár a felvételek lenyűgözők, a valóságban ezek az akciók élet-halál harcot jelentenek, ahol a pilóták és a hegyimentők minden mozdulatán emberéletek múlhatnak.
A halál torkából menekült meg egy kamionos is. Erről ebben a cikkünkben láthatsz videót.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés