A macskák megérzik a halált, a betegségeket, a természeti katasztrófákat, a depressziót. És tapasztalatok szerint azt is, ha valaki rossz ember, de vajon hogyan? Ezt járta körül cikkében a We love Catz.
Ez a "trükkje" a macskáknak: emberi gesztusok, mimika, energiaszint
A macskák erkölcsi érzéke számunkra titok, de valószínűleg nem a jó és rossz közötti választás alapján "működnek". Viszont a vadonbeli életükből megmaradt az a képességük, hogy kiválóan olvassák a testbeszédet, mondhatni, mesterei annak, hogy megfejtsék az emberek nonverbális megnyilvánulásait. A legapróbb jelből is következtetnek, rendkívül reaktív lények, még álmukban is (fél) szemmel tartják környezetüket.
A másik fegyverük a hiperérzékeny "berendezésük" (van nekik a lábukon is bajszuk), amivel érzékelik a legapróbb fizikai változást is, legyen az egy hangyányi eltérés a légnyomásban vagy a hőmérsékletben. Ezzel összefüggésben, mint valami jedik, megérzik, ha változás van az "erőben", az érzelmekben, az energiákban. Azonnal tudják, hogy kinek milyen kedve lehet, nemcsak az egyén, de a társaság szintjén is, és erre reagálnak is rögvest.
A macskák átlátják, hogy miképpen viszonyul egyik ember a másikhoz, és milyen reakciókat váltanak ki egymásból. Erre a tudásegyüttesre nagy szükségük mutatkozott annak idején, hiszen
egyszerre voltak vadászok és prédák.
Ha további részleteket szeretnél a macskák képességeivel kapcsolatban, olvasd el a teljes írást a We love Catz oldalán.
Amennyiben az is érdekel, hogy mennyi ideig lehet egyedül hagyni egy lakásban a macskát, ezt a cikkünket ajánljuk.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés