Az egyik leggyakoribb testhelyzet, a legtöbben mégsem tudják, mit jelent

GettyImages-74854594 (1)
Olvasási idő kb. 2 perc

A testbeszéd értelmezése régóta foglalkoztat minket, a szónoklás tudománya például már több mint két évezrede kutatja. Az értelmezések mellett számtalan félreértés is kialakult az idők folyamán, akár emberről, akár háziállatról van szó.

Azt hinnénk, hogy a tengernyi szakirodalom és a saját tapasztalatok elegendőnek bizonyulnak ahhoz, hogy megértsük, ha a másik a testbeszédével üzen valamit testi-lelki állapotáról, hangulatáról. Ez korántsem igaz. De vajon mik a leggyakoribb félreértések?

Ezeket a gyakori testhelyzeteket értjük félre

Keresztbe tett karok: a védekezés, ellenséges viszonyulás vagy zárkózottság jeleként vesszük, pedig kényelmet kereső gesztus is lehet, és a nyugodt állapotot is kifejezheti.

Mosoly: a boldogság, barátságos viszonyulás jele helyett lehet leplező gesztus, hátsó szándéké, szomorúságé, szorongásé.

Izgés-mozgás: az idegesség és a koncentrációhiány jele? Nem biztos, valaki éppen így tudja magát megnyugtatni és megteremteni a lehetőségét annak, hogy koncentrálhasson.

Görnyedt testtartás: az érdektelenség és az önbizalomhiány, alacsony önértékelés helyett pusztán a fáradtság kifejeződése is lehet, vagy éppen az ellazult állapoté.

A macskák egy gyakran félreértett testhelyzete

A nyávogás, a dorombolás, a farokmozgatás, még a gazda számára is mind-mind kihívásokat rejtő terület, nem könnyű megfejteni a macska jelzéseit. És akkor még a különböző testhelyzetekről, pózokról nem is beszéltünk. A We love Catz írásában egy tipikus testhelyzet nem annyira ismert jelentésére hívja fel a figyelmet.

Saját tapasztalataink alapján alapvetően felismerjük, hogy miért formálja magát veknialakba a macska, maga alá húzott mellső lábakkal. Mi is szeretjük minél jobban összehúzni magunkat, ha nem akarunk fölöslegesen hőt leadni. De ha extra kényelembe helyeznék magukat, vagy valami fájdalom kínozná őket, ami miatt "begubóznak", azt is ki tudjuk olvasni ebből a pozitúrából. Azonban a "kérem, ne zavarjanak" üzemmódot sokan nem ismerik fel. Gyakran ugyanis ebben a testhelyzetben "rakja magát töltőre" a macska, és ilyenkor hagyni kell, hogy visszanyerje a mozgáshoz, játszáshoz szükséges energiáját.

Ha többet is megtudnál erről a macskapózról, olvasd el ide kattintva a We love Catz írását.

Amennyiben arról olvasnál szívesen, hogy mik a jelei a szerelem kihűlésének, ezt a cikkünket ajánljuk.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!

A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.

Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek