Tűzifával vernek át a csalók: így ellenőrizd, hogy biztonságos helyről vásárolsz-e

ár stop tűzifa
Olvasási idő kb. 4 perc

A székesfehérvári állami erdőgazdaság, a Vadex Zrt. nevét felhasználva hirdettek csalók olcsó tűzifát. Telefonos próbavásárlás derítette fel az átverést elkövetőket.

A székesfehérvári állami erdőgazdaság, a VADEX Zrt. munkatársa jelezte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (Nébih), hogy már több telefonhívást is kaptak, amelyben a helyi erdészet akciós tűzifájáról és az előre utalás technikai tudnivalóiról érdeklődtek a vásárlók. A részletek alapján azonban nyilvánvalóvá vált számukra, hogy csalók tévesztik meg a vásárlókat – tájékoztat honlapján a Nébih

A bejelentést követően a Nébih munkatársai nekiláttak, hogy telefonos próbavásárlással lebuktassák a tűzifával kereskedő csalókat

A tűzifát hirdető csalók előre utalást kértek a vevőktől

A székesfehérvári erdőgazdaság nevében, rendkívül olcsó áron meghirdetett tűzifa eladóit telefonon kereste fel a Nébih munkatársa.  A hirdetésben ez a telefonszám szerepelt:

06-30/681-1933.

Az egyeztetés során a csalók tájékoztatták a próbavásárlót, hogy száraz tűzifát tudnak kiszállítani a jövő hét folyamán. A fa származási helyeként a székesfehérvári erdészetet jelölték meg. A nagy érdeklődésre való tekintettel csak a teljes vételár előre utalásával biztosították volna a következő heti szállítást, így egyúttal meg is adták a számlaszámot, amire a pénzt várták. Miután a telefonhívás közben a Nébih ellenőre felfedte magát, a hívott fél azonnal bontotta a vonalat.

Nagyon fontos, hogy senki ne rendeljen a 06-30/681-1933-as telefonszámon, valamint ne utaljon a 12100011-17935454 számlaszámra!” – hangsúlyozza a hatóság. 

Gyanakodj, ha ezt nem látod egy tűzifa-hirdetésben

A hatóság összefoglalta, miként lehet elkerülni a hideg idő beállta előtt elszaporodó csalókat. 

„Fontos tudni, hogy a szállítási költségek nagyon magasak, így azokat a hirdetéseket, amelyekben nem egy konkrétan lehatárolt területre, hanem az egész országra vagy teljes országrészekre kínálnak tűzifát eladásra, fenntartással kell kezelni. Ez ugyanis annak a jele, hogy a kiszállított tűzifával nagy valószínűséggel átverik a megrendelőt, hiszen a tűzifa-eladások egyik jelentős árnövelő tényezője a szállítási távolság, amely költségének meg kell térülnie. Emellett a messziről jött fuvarost sokkal nehezebb utolérni, mint a helyi illetőségűt, akinek telephelye is van” – írták.

Tájékoztatásuk szerint, amennyiben telefonon, és nem személyesen rendelünk tűzifát, mindig érdemes előre tisztázni, hogy az eladó 

  • bejelentkezett-e a Nébih hatósági nyilvántartásába tűzifa-kereskedőként vagy erdőgazdálkodóként;
  • ha igen, milyen azonosítószámot kapott, illetve mi az erdőgazdálkodói kódja, vagy az EUTR technikai azonosítószáma.

A csalókkal ellentétben a regisztráltként nyilvántartásba vett kereskedők hirdetésében szereplő, vagy a telefonon megadott EUTR technikai azonosítószámának valódisága ezen a linken ellenőrizhető.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?

Érdekességek