A kondenzációs kazán energiatudatos és környezetbarát választás, de jobb, ha az üzemben tartását szakemberre bízzuk. Most annak jártunk utána, miben lehet segítségünkre egy gáz- és fűtésszerelő, hogy a lehető leghatékonyabb módon hasznosulhasson a fűtőanyag energiatartalma.
Így biztos, hogy nem lesz több a rezsi
„Hiába korszerű és az egyik legjobb választás a kondenzációs kazán, és ezzel hiába spórolunk a rezsiköltségeken, ha nem gondoskodunk arról, hogy rendszeresen karbantartsuk a készüléket, biztos, hogy előbb-utóbb többletkiadásunk lesz, mert az alkatrészek tönkre fognak menni” – mondja Petróczki Attila víz-, gáz-, fűtés- és légkondicionáló-szerelő.

Miután a kondenzációs kazán a működéshez szükséges levegőt a kültérről szívja be, nem kizárt, hogy azzal együtt port, bogarakat és más egyéb szennyeződést is magába szív, ami, ha lerakódik a készülékben vagy a kondenzációs kazán melléktermékeként keletkező kondenzátum elvezetésére szolgáló szifonban, akkor az meghibásodást okozhat.
A készülékbe jutó idegen anyag akár a kazánban lévő ventilátor csapágyát is tönkreteheti.
Az ilyen műszaki hibák elkerülése érdekében, és attól függően, hogy mennyire szennyezett helyről szívja magába a levegőt a készülék, javasolt akár évente is, a fűtési szezon megkezdése előtt szakemberrel szervizeltetni vagy legalább leellenőriztetni, hogy megfelelően üzemel-e a kondenzációs kazán.
Ha kevés a hely a lakásban, fontos, hogy minden négyzetcentimétert maximálisan kihasználjunk, ha azt szeretnénk, hogy sok minden elférjen. A cél érdekében gyakran még a hűtőszekrény tetejét is telepakoljuk. Ám egy biztonsági szakértő szerint ez egyáltalán nem praktikus. Olvasd el cikkünket, hogy megtudd, miért nem.

Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés