Az a sajnálatos dolog már bizonyára sokakkal esett meg, hogy megvásárolt egy ingatlant, amely a beköltözés pillanatára teljesen más állapotba került, mint amikor beleszeretett. Ez azonban csak ritkán történik amiatt, mert egy négylábú heteken át otthonának tekinteti a házat, amelyikre ugyan marhára vigyáz, mégis állati állapotokat okoz.
Az első lakó végül is egy tehén lett
Washingtonból új montanai otthonába készült épp beköltözni a család, mely egy közeli nagynénit bízott meg az új otthon elfoglalása előtti hetekre a ház felügyeletével. A nagynéni nem tett eleget kötelességének, így
heteken át zavartalanul éldegélhetett a vadonatúj ingatlanban az a tehén, amely egy szomszédos farmertől vándorolt át a nyugalmat ígérő luxusmagányba.
A gazdálkodó megfordult ugyan a ház kertjében tehene után kutatva, de nem jutott eszébe, hogy az állat a ház falain belül is kereshetett magának új életteret.
MEANWHILE IN MONTANA: A handful of cows found their way into a newly built home and lived in it for a month before being noticed.
— RustyBertrand🇵🇸 (@RustyBertrand) August 2, 2022
The family was moving from Washington. The Aunt was supposed to be checking on the place, but she didn’t. pic.twitter.com/p3ZpG8Etgq
A tehén egyébként adakozó természete okán szent állat a hinduk számára, a női termékenységettisztelik benne, s az emberiség szülőanyjának és a bőség jelképének tartják. Sőt, a földanya maga is gyakorta ölt tehén alakot a hindu vallási ábrázolásokon. De Indiában nem csak a tehén, a bika is szent állat, vagyis a szarvasmarhák, úgy ahogy vannak, nemtől függetlenül isteni lényként tisztelt állatok. Sőt,
a hindu hitvilágban valójában minden élőlényt szentként tisztelnek,
de a szarvasmarhák az egyébként megkülönböztetett figyelemmel óvott elefántok, patkányok és tigrisek között is a legnagyobb presztízsű szent állatok. Ha a fenti eset tehát Indiában történt volna, bizonyára kedvezőbb elbírálás alá esett volna a házat szétdíboló szarvasmarha is.
Ha érdekel, milyen a szent és sérthetetlen patkányok által uralom alá vett szent hely, olvasd el ezt a korábbi cikkünket is.

Vedd meg fél áron a Dívány első könyvét!
A Dívány újságírói által felkutatott történetek fele a 20. század elejének Magyarországát idézi meg, a másik fele pedig a világ tucatnyi országából mutat be egészen különös eseteket.
Tekintsd meg a kötetet, kattints ide!
hirdetés