A cucc tényleg fogyókúrás és könnyen emészthető, az ára kevésbé.
Ha egy kicsit különlegesebb formában készítenéd el a burritókat, és te is rajongod a mexikói konyhát, használd ki a forrólevegős sütőt, és abban süsd meg a következő adagot. Ropogós, fűszeres finomság lesz a végeredmény, amit avokádó-paradicsom-petrezselyem salátával érdemes tálalnod.
Egy nagy adag görögsaláta mellett, egy kevés reszelt sajttal és citromlével szeretjük legjobban ezeket a klassz, fűszeres csirkefalatokat, amik segítenek egy kicsit megidézni a nyarat. Ha a görög salátát megunod, fokhagymás, görög joghurtos padlizsánsalátát dobj össze mellé.
Nyáron ne hagyd ki a tetejéről a vaníliafagyit, télen pedig vaníliás vagy mandulalikőrrel ízesített házi tejszínnel érdemes feldobnod.
Akár egy adag csípős, juharszirupos mázat is készíthetsz hozzá, amiből semmiképpen ne hagyj ki egy kevés sót és citromlevet. Halak és csirke mellett is nagyon finom.
Csodás a névmemóriád? Vagy pedáns könyvmoly vagy? Irodalmi kvízünkből kiderül.
Az biztos, hogy a tagok hat név közül választották ki azt, amelyik a legkevésbé rossznak tűnt számukra.
Egyiket sem nehéz elkészíteni, inkább csak egy kis türelmet igényel, amíg megvárod, hogy megkeljen a pogácsatészta.
Wokban hevítés, olajjal összesütés, forrázás, újrapárolás vagy mikrózás? Mutatjuk a legegyszerűbb trükköt a rizs felmelegítésére.
Tökéletes krémlevesek és főzelékek közepén, vendégváró tálak egyik érdekességeként, de egy-egy olaszos szendvicsben is remek egy-egy aromás, ropogós sajtfalat.
Akár egy kevés füstölt hal is remek ebben a fogásban, ha pedig húsmentes változatban készítenéd, egy gyors, sütőben készült sajtcsipsszel tálald ezt a klassz levest.
A maradék kolbászcsücsök remek egy rántottában, akár egy magyaros tésztaétel egyik alapanyagaként, de érdemes a pogácsákban is esélyt adnod neki, mert klassz, magyaros vendégvárót állíthatsz össze a segítségével.
Igazi VHS-klasszikus a ’90-es évekből.
Nem véletlenül a parmezán az egyik legnépszerűbb sajtféle: erős aromájával sokféle fogásnak kölcsönöz olaszos hangulatot.
Salvador Dalí nélkül talán ma nem is tudnád, mi az a Chupa Chups.
Mai rövid kvízünkben az Alpok hegycsúcsai közé kirándulunk.
Az olasz ételekkel nehéz tévedni, ez a leves is olyasmi, amit mindenki szeret. Tálalhatod olvasztott sajtos bagettel, olasz, napon szárított sonkával, de akár olívakrémes pirítóssal is.
A gazdag leveseket azért szeretjük, mert jó kis munkahelyi fogás lehet belőlük úgy, hogy nem nehéz egészségessé varázsolni őket. Ebbe nálunk mindig olyan zöldség kerül, amiből éppen van a hűtőben – a borsótól a karalábéig mindennel működik.
Egy kevés barna sör is feldobhatja ezt a gyors levest, ami egy nagy adag cheddarral és érett, napon szárított sonkaszeletekkel lesz még izgalmasabb. Ha friss zöldséggel tálalnád, szárzellert apríts bele!
Mai idézetünk egy nagybecsű, ’90-es évekbeli filmből származik.
Egy gyors házi kenyér még a nem túl gyakorlott szakácsoknak sem adja fel a leckét. Ebbe nálunk édeskés sült fokhagyma került, amit zöld borssal és egy kevés rozmaringgal szeretünk a legjobban.
Nem kell bele sok a szarvasgombás hangulatból, egy kis adagtól is remek aromája lesz a kenyérszeleteknek. Elég a tetejére egy kevés parmezános vagy snidlinges fűszervaj, és el is készült az elegáns és szuper egyszerű reggeli.
Nem lesz nehezebb mutatvány, mint egy gyors, kevert tésztát összeállítani, ha pedig lefagyasztod, minden reggel egy-egy egészséges, házi zsömlével készül majd a szendvicsed.
Egy melodráma a régi korok filmvilágából.
Tényleg semmi nincs, ami a sült hagymánál jobban feldobná a kenyereket, legyen akár sütőporos vagy kelt tésztából készült adag. Ha kevesebb időd van dagasztásra és kelesztésre, ez a sütőporos változat lehet a kedvenced.
Ha te is rajongod az olasz konyhát, dobd össze ezt a gyors kenyeret aszalt paradicsommal és olasz fűszerekkel. Nem is kell a tetejére más, csak egy kevés puhára olvadt vaj és mellé egy hatalmas pohár melange reggelire.
Milyen fegyver valójában Csehov puskája, és miért nem használta soha a drámaíró?
Bevetheted vacsorára, tízóraira, kávé és kakaó mellé, vagy egy karamellás tea kísérőjeként, a maradékot pedig fagyaszd le rohanós napokra. A burgonyától sűrű és puha lesz a textúrája, ezért szeretjük a legjobban.
A túrótól és vajtól minden pogácsa sűrűbb és puhább, nem csoda, hogy amikor csak lehet, ezekkel készítjük. Ha egy kevés aromás cheddar is kerül a tetejére, még izgalmasabb lesz.
Kóstoltad már a káposztát pogácsában? És lángosban? Mindkettő legalább annyira finom, mint amennyire fura első hallásra. Bebizonyítjuk!
Ha szereted a tepertőt, gazdagítsd a pogácsákat egy adaggal. Melegen a legfinomabbak, egy-egy kanál sűrű, házi szilvalekvárral.
Te is meghallgatnál egy számot A Rendőrség nevű bandától, nem?
A múzsa csókja néha a leghétköznapibb helyszíneken csattan el az írók homlokán.
Ehhez a fogáshoz nem is kell majd más, csak egy kevés vaj, és az a pillanat a tálaláshoz, amikor még egy kicsit langyos. Ráadásul abban is segít, hogy a gyerekek is egyenek egy kevés cukkinit, amire – lássuk be – másképp nem sok esély lenne.
A piték sós változatban is nagyon jók tudnak lenni: gyökérzöldségekkel, sajtkrémmel és akár ebben a cukkinis-hagymás változatban is remekül sikerülnek. Ha még izgalmasabbá változtatnád, sült hagymás mascarponekrémmel a tetején tálald.
Ha épp visszafognád a szénhidrátokat, ez a klassz, csirkés fogás legyen az egyik, amit kipróbálsz. A bruscetta olasz hangulatát hozza tökéletesen, ha pedig nem bánod a tésztaköretet, egy kevés bazsalikomos-mascarponés házi, gyúrt tészta tetején tálald.
Vendégeknek, tévézéshez vagy gyors vacsoraként is bevethető ez a gyors mártogatós, amit tortillacsipsszel és akár zöldségekkel vagy pogácsák mellett is felszolgálhatsz. Ha unod a körözöttet, a salsát és a padlizsánkrémet, ezt dobd össze helyettük!
Az utóbbi években felére csökkent a fecskék száma, ami a kártevők és betegségeket terjesztő rovarok elszaporodásához vezet.
Miért pont Boney M a legendás nyugatnémet diszkóegyüttes neve, és mi köze Napóleon császárhoz?
Melyik író regényében szerepel a híres szerelmespár?
Nem a tejbegríz az egyetlen lehetőséged.
Aki használ barna cukrot, tudja, hogy könnyen kőtömbbé áll össze, ha nem vigyázunk.
A francia írónő, Simone de Beauvoir és barátnője, Zaza elválaszthatatlan barátnők voltak. De egyikük érzései túlmutattak a barátságon.
Nagyon egyszerű, mégis gyakran választjuk, ha épp olyasmit ennénk, ami a pizza és a langalló között van félúton.
Fergeteges vígjáték a régi idők Csehszlovákiájából.
Nemcsak gnocchi mellett, de melegszendvics és tészta tetején is remek ez a ragu. A jó minőségű sajtoktól és a vajtól lesz igazán klassz aromája, ha pedig variálni szeretnéd, bazsalikom helyett friss tárkonyt, majoránnát vagy petrezselymet is használhatsz.
Egy-egy szelet sós halloumi mellett nagyon finom a grillezett nektarin, de ha nem vagy éppen az édes-sós kombinációk rajongója, próbáld ki ezzel az egyszerű, gombás körettel, amiben alig van kalória, mégis klasszul eltelít.
Ha te is szereted a főtt gesztenyét, törd össze és adj belőle egy kis adagot ehhez a rizottóhoz. Ha maradt otthon cukormentes, natúr gesztenyepüréd, azt is elhasználhatod ehhez a fogáshoz.
Ha nem is változtatsz az életmódodon teljesen, azért az biztos nem árt, ha heti egy-két húsos fogást lecserélsz vegán változatra.
Akár vendégváráshoz is tökéletes ez a desszert, aminek jót tesz néhány óra a hűtőben, így előre is elkészítheted. Ha ananásszal megunod, készítheted meggyel és máklikőrrel vagy sárgabarackkal és amarettóval.
Ha egy gyors, vega vacsorát készítenél, és van is otthon néhány maradék sajtszelet, próbáld ki a töltött gombát. Akkor a legfinomabb, ha egy adag fűszervajas bagettet is készítesz mellé.
A legtöbb sós, húsos raguban nagyon finom egy-egy falat édes, ropogós gyümölcs frissen vagy aszalva. Ebben a csirkés fogásban is tökéletes az ananász, amit nem is kell sokáig puhítanod, mert frissen, ropogósan a legfinomabb.
Ha bankot rabolsz, csináld rendesen.
Kínai fűszerekkel, kicsit csípősen a legfinomabb ez a ragu, ami mellé nem is kell mást készítened, csak egy nagy adag párolt rizst. Ha van otthon friss citromfű, abból is szórj a tetejére.
Ha csak az olajok füstpontját ismered meg, már azzal sokat tettél az egészségedért.
Ha épp nincs otthon kenyér, kóstold meg ezt a marokkói változatot, amibe a polcon várakozó, maradék grízt is elhasználhatod. Mindenféle ragu mellett, akár zöldségpörköltek kísérőjeként is bevetheted.
Egy adag karamellszósszal a legtökéletesebb ez a fogás, de kókuszlikőrrel elkevert tejszínnel szintén remek lesz ez a gyors süti. Ha gyerekekkel együtt sütsz, garantáltan menő leszel a fordított tortával.
A palacsinta hagyományos formában is finom, de remek almával és még akár baconnel is. Ha te is ananászrajongó vagy, kóstold egy-egy vékony szelettel a közepén, majd tálald juharsziruppal vagy sós karamellszósszal.
Citrushéjakkal még finomabb ez a gyors desszert, amiből egy délutáni tea, egy reggeli kávé mellett is remek lesz egy-egy szelet. Ha még gazdagabbá tennéd, porcukorral és citrommal elkevert sajtkrémmel próbáld ki.